Sünbalázs, a házi süni

Eddig minden évben meglátogatott minket egy-egy süni. Már tapogatózunk, hogy mit és hogy szeretnek, olvasgattunk ezt-azt a neten, hogy mi az, amivel a kertbe lehet csalogatni őket, de maguktól is jönnek. Igyekszünk egy kis avart fenntartani nekik és ha eszünkbe jut, akkor szárazságban vízről is gondoskodunk nekik.

A süni állítólag megeszi a kártékony meztelen csigát, ezért jó szolgálatot tesz a kertben. Meg egyébként is annyira imádjuk a kis pracliját! Valószínűleg már meséltünk róla, hogy a süni megismerkedésünk óta többször is felbukkant az életünkben, ezért különösen szeretjük őket. =)

Ő itt Sünbalázs. De nem Csukás István meséje alapján! Balázs a tavalyi fenyőfánk volt, akit kiültettünk a kertbe, de idén sajnos elhagyott minket. Emlékét szeretnénk továbbra is megőrizni és hogy tovább szurkálhasson minket, a sünit róla neveztük el!

 

Vélemény, hozzászólás?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .