Akár a családodról van szó, akár a párkapcsolatodról, nap mint nap helyt kell állnod ezekben a „szerepekkörökben”. Közben az autódat szervizelni kell, problémák vannak a munkahelyeden és a szomszéd is folyton cseszeget valamivel. Nem csoda, ha elgondolkodsz, hogy vidékre költöznél…
Egyre többen költöznek vidékre. Nincs olyan hónap, amikor ne találkoznánk egy újabb „eladó” táblával, egy új építkezéssel, vagy egy újabb kútfúrással. A város folyamatosan folyik ki a külvároson túlra, ahol mindannyian a nyugalmat keressük egy szebb élet reményében. Az alábbiakban 7 pontban megfogalmaztunk némi biztatást azoknak, akik kacérkodnak a gondolattal, de még nem döntöttek…
1. Nyugodtabb leszel, kevésbé fogsz izzadni
Városban élni azt jelenti, hogy egy folyamatos zajban és pörgésben élsz. Autóforgalom, pénztárgépek, kocsmák, kávézók háttérzaja. Falun nincs akkora forgalom, mint a városban, ezért vidéken megszabadulsz az egyik legzavaróbb tényezőtől: a zajtól. Persze itt is van fűnyírás és rotálás, de nincs az a folyamatos zaj, amihez a városi lakó már úgy hozzászokott, hogy nem a zajt veszi észre, hanem a csendet. A csend nyugalmat jelent, ami kivétel nélkül mindannyiunkra ráfér! A csendet nem véletlenül emlegetik a békével egy mondatban. Vidéken csend és béke honol, amitől kevesebb a stressz és te is kevésbé leszel ingerült. Ha streszevő vagy, az is meg fog szűnni és sokkal kisebb mértékben fogsz izzadni.
2. Megszűnik az állandó zaj, tudatosabb leszel
Megszabadulsz a napi 24 órás felesleges zajszennyezettségtől (forgalom, riasztók, építkezések, pénztárgépek pittyegése, stb.) és fényszennyezettségtől (túlzott közvilágítás, LED fények, plázák világításai…). Ezzel együtt megszabadulsz az olyan jelenségektől is, mint a sorbanállás, a dugó, óriásplakátok, az idegesítő oszlopok a járdaszéleken, amik birkaként terelgetik az embereket. Ezek olyan mindennapos stresszforrások, amelyek leterhelik az ember agyát, s amelyek miatt nem tudsz tisztán gondolkodni, mert mindennek alapja a lila köd, az ingerültség, a nyugtalanság. Nem szabad ezt tovább tetézni a tudatmódosító szerekkel, épp ellenkezőleg! Legféltettebb kincsünk a tiszta tudatunk, ami senkinek sem kiadó! Tiszta tudattal képes leszel levetkőzni a félelmeidet és olyan új életet kezdeni, amelyet saját igényeidre formálhatsz kéretlen gondolatok nélkül!
3. Saját kertből jóízűvé válik az egészséges életmód
Ahol kevesebb az autó, tisztább a levegő. Olyan környezetben élni, ahol növények vesznek körül, nem csak a tisztább levegő miatt egészségesebb, hanem lelki okokból is. A forgalom helyett a madárcsicsergést hallod, a látkép a szürke beton helyett a szivárvány minden színében pompázik: különösen virágzáskor és ősszel. A zöld környezetben motiváltabb az ember, és a természet, a napfény ösztönzőleg hat a lábainkra. Sokkal szívesebben sétálsz, vagy bringázol, mint a szürke hétköznapokban, ami jó, hiszen a mozgás a jó egészség alapja. A színpompás kert, amit gondozni fogsz, csak úgy önti majd rád a zöldségeket és gyümölcsöket, amihez mozogni kell vetéskor, és szüret idején is. A saját termésed íze a boltihoz képest az egészséges életmód másik fele!
4. A tudás hatalom: az élet körforgása testközelből
Egy rendszerváltás korában iskolába járt gyerekektől sose várj lexikális tudást! Az egyik nap még ezt tanítják a diákoknak, a másik nap már mást. A tanárok bizonytalanok és nem tudják, mit kell tanítaniuk. Egy ilyen rendszerszintű bizonytalanságban pedig mi a garancia rá, hogy nem a saját szemléletük szerint tanítanak?! A falu, a természet ezzel szemben egy életre megtanít minden szükséges leckét. Az élelmet magadnak termeled, tetőt a fejed fölé magadnak javítasz. A természet megtanít a legfontosabbra, amit az iskolapadban sajnos nem tettek meg: magadban való hitre nevel.
5. Elmúlnak a félelmeid, sokkal magabiztosabb leszel
Az önmagunkban való hit magabiztosságot jelent, amit teremtéssel lehet elérni. Ha elültetsz egy magot, később pedig leszeded a gyümölcsét, magad is látni fogod, hogy hasznos és életrevaló vagy. Képes vagy gondoskodni magadról, képes vagy élelmet termelni, vagy épp fát hasogatni. A magabiztosság azt mondatja veled, hogy ne félj többé semmitől, hisz mindentől és mindenkitől független vagy és megállsz a saját lábadon is. Ha pedig így érzel, mitől félnél?
6. Ingyen meditáció és önismereti tréning
A meditáció gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem gondolsz semmire, csak megéled a pillanatot. Millió meditálási forma létezik, de nem kell hozzá sem ruhatárat váltanod, sem tanfolyamra befizetned, ha a saját kertedben adsz magadnak egy órácskát. A kertészkedés is egyfajta meditálás, akárcsak a fahasábok pakolása, vagy épp a hímzés, és a festés. Keresd a napfényt és a társaságot, teremtsd meg a saját szivárványodat a kertedben! Alkosd meg saját magad ízlésére a környezetedet és légy boldog attól, hogy önmagad lehetsz a természetben, mégis önazonos környezetben!
7. Végre tartozni fogsz valahová
Ha az űrbe, de legalábbis vidékre kívánkozol, akkor nem akarsz embereket magad körül. Mi is pontosan ezt éreztük. Nincs ezzel semmi baj, de törekedj rá, hogy megtaláld az egészséges egyensúlyt, mert hosszútávon minden embert a visszajelzések éltetnek, amit csak a környezetedben élő emberek adhatnak meg neked. Nem az AI és nem a lájkok. Ne hagyd magad átverni, mert a tartós egyedüllét önzővé tesz. Ha elfelejted, mit jelent másokhoz alkalmazkodni, nem önálló, hanem magányos leszel, ami végül depresszióhoz vezet. Már csecsemőkorunkban is szükségünk van édesanyésánk visszajelzéseire, ahogy a növényeknek a napfényre. Ezen kölcsönhatások alapozzák meg azt, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben. A szűnni nem akaró rosszkedvre az egyetlen megoldás a társaság! Ne ítélkezz, ne kombinálj, hanem beszélgess! Ha megismered a környezetedet, azt fogod érezni, hogy tartozol valahová! A nagy számok arányában ez városban sokkal nehezebb, mint falun!